Oslo

Veiviser

Verktøy

Spisekartet

Markedsplassen


Ditt Spisekart
Spesialsøk
Arkiv
Navigering

Hambro's Café og Conditori

Meny Smørbrød og småretter dominerer menyen på denne lunsjkaféen. Ekstra god kaffe og kaker hører med.


Mat Fyllet i sandwichene høres mer spennende ut enn det er, men jevnt over gode smaker og friske varer. Deilige, kremete kaker!


Vin Et godt vinkart hvor hver vin presenteres skikkelig, og hvor alle valg også kan fås på glass.


Service Koselig betjening og rask service som seg hør og bør.


Miljø Elegant og luftig lokale i kremhvitt og sort, med klassisk preg og meget passende jazz i bakgrunnen.


Spesialitet Smørbrød, pasta, ciabatta og kaker.

Adresse

Rosenkrantzgate 3

Veiforklaring

Strøk

Tinghuset

Telefon

2282 6026

Telefax

2282 6005

Kjøkkensjef

Reservasjon

mulig.

Kapasistet

65

Kapasistet ute

Chambre separée

Hovedrett

75 - 160

Meny

Sandwich
65 - 95

Vinpriser

275–485

Mandag

1100–2300

Tirsdag

1030–2000

Onsdag

1030–2000

Torsdag

1030–2000

Fredag

1030–2000

Lørdag

1100–2000

Søndag

stengt

Stengt 24.-26.12.2008. Kjøkkenet stenger kl 2000

Hovedkategori Kafe. Lunsj. Internasjonal.




Denne kafeen like ved Tinghuset er et nydelig sted. Store kremhvite flater med speil i flotte, utskårne rammer og sorte møbler i tre og skinn og snirklete smijernsdetaljer. Det er elegant, luftig og stilrent, men like fullt hyggelig. Telysholderne på bordene er fylt med kaffebønner, og der står stilige, runde flasker med olivenolje og balsamico-edikk.


Hovedvekten av menyen ligger på smørbrød, salater og den slags småtteri, med muligheter for varmretter etter klokken 1500. Man har anstrengt seg for å finne noe spennende pålegg til de smakfulle ciabatta, foccacia og brødblingser som serveres. Varmrøkt laks er et velsmakende og mindre fett alternativ til den trauste norske røkelaks-med-eggerøre. Mild røksmak og mindre salt passer godt til sitron og majones en sommerformiddag. Krepsehaler med urtekrem på en myk-og-sprø ciabatta kunne vært enda bedre om skalldyrene ikke hadde kommet fra boks. Andre muligheter er mozzarella, tomat og urter på olivenbrød, parmaskinke med potetsalat i foccacia, og noe så luksuriøst som hummer og ishavskaviar på smørbrød! Hvis maten hadde blitt tillaget på bestilling og ikke sto klar i kjøledisken hadde nok dette vært veldig mye lekrere, enda det smaker godt som det er.


Kakene lages av stedets egen konditor. De minner mer om konfekt enn kake – de ser delikate ut og smaker søtt og tungt. Deilig til sterk kaffe! Skikkelige espressodrikker, naturligvis, med kraftig og ren smak.


Vinkartet er ikke så stort, men det er til gjengjeld satt sammen med omtanke. Hver vin presenteres med illustrasjon og en fyldig omtale av hvor den kommer fra, dens karakter og andre mer eller mindre interessante opplysninger. Alle kan fås på glass, noe som er litt dyrt men som gir en valgfrihet man ofte kan savne på utesteder.


Trivelig betjening, men servering både ved disk og ved bord på samme tid kan gi opphav til litt forvirring. Alt i alt er dette et ålreit lunsjsted, og det er sikkert et flott sted for et glass ekstra god vin i pene og rolige omgivelser på kveldstid også.
















spacer spacer spacer
spacer

Din kommentar til Hambro's Cafˇ og Conditori

Navn

Din epost adresse*

Tittel

Dato for besøk

Kommentar

*Din epostadresse blir ikke gjort synlig når kommentaren din vises.

Din kommentar blir først gjort synlig når den er eventuelt godkjent som et saklig og meningsfylt bidrag til omtalen av vår redaksjon.


spacer
spacer spacer spacer
spacer spacer spacer
spacer

Omtale Omtale


spacer
spacer spacer spacer

spacer spacer spacer
spacer





spacer
spacer spacer spacer



spacer spacer spacer
spacer

Tips en venn om Hambro's Cafˇ og Conditori

Din epost adresse

Mottakers epost adresse


spacer
spacer spacer spacer